Opcje przeglądania
Dostępność
Nowość
Promocja

Zabawki dla dzieci autystycznych

 

Kategoria Terapia Autyzmu została utworzona z myślą o dzieciach, dla których odpowiednia terapia, stymulacja i pomoce dydaktyczne są niezwykle potrzebne. Każdy produkt jest sprawdzony i bezpieczny dla dzieci. Szczególną uwagę w Ekomammi przykładamy do tego, aby zabawki dla dzieci autystycznych nie tylko pobudzały ich rozwój psycho-motoryczny, ale także dawały im frajdę:).

W tej kategorii znajdziecie Państwo różnego rodzaju zabawki dla dzieci autystycznych: układanki, sortery, tablice manipulacyjne, plansze aktywności, klocki konstrukcyjne, ale również zabawki, które rozwijają spostrzegawczość, percepcję przestrzenną, koordynację wzrokowo- ruchową i małą motorykę.

Wszystkie zabawki są drewniane i posiadają odpowiednie atesty. Zapraszam również do zapoznania się z pozostałymi kategoriami zabawek, gdyż jak powszechnie wiadomo każde dziecko rozwija się inaczej i potrzebuje innej stymulacji.

Co to jest AUTYZM ?

Autyzm to ogólnie pojęte zaburzenie w rozwoju dziecka, które daje symptomy w ciągu pierwszych trzech lat życia dziecka. Współczesne badania łączą jednak autyzm z biologicznymi i neurologicznymi różnicami mózgu. Choroba u każdego malucha daje inne objawy,rozwija się w różny sposób i ma różny przebieg. Niekiedy dziecko od urodzenia choruje, a objawy autyzmu pojawiają się niejako przy okazji istniejących problemów zdrowotnych.

Jest także taka grupa dzieci, które do pewnego momentu rozwijają się prawidłowo – i nagle następuje zatrzymanie tego procesu. W ciągu kilku dni dziecko może nawet przestać mówić, mimo iż potrafiło wypowiadać już pełne zdania. Czasami można to połączyć z jakimś emocjonującym i ważnym wydarzeniem w jego życiu, jak np. zmiana otoczenia. U części dzieci zaburzenia rozwijają się stopniowo i powoli, co znacznie utrudnia zdiagnozowanie, gdyż symptomy mogą być uznawane za naturalny rozwój dziecka.
Mimo zróżnicowanego charakteru i występujących z różnym nasileniem objawów autyzmu u wszystkich dzieci można zaobserwować:

  • wycofanie się z kontaktów społecznych
  • brak akceptacji zmian w otoczeniu
  • skłonność do powtarzania pewnych czynności i zachowań
  • zniecierpliwienie, obawa.

Dziecko autystyczne rozwija się zdecydowanie inaczej niż jego rówieśnicy. Czasami ma zupełnie inne preferencje niż pozostałe dzieci. Często u dzieci autystycznych trzeba wspierać i stymulować takie sfery życia, które u prawidłowo rozwijających się maluchów nie wymagają żadnych pomocy. Wybór zabawek dla dziecka chorego na autyzm może być trudniejsze niż zakup zabawek dla zdrowego dziecka. Warto się jednak do tego przyłożyć, ponieważ odpowiednia terapia, stymulacja a przede wszystkim miłość i troska rodziców może zdziałać cuda.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w EkoMammi:)Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
 
Sklep internetowy Shoper.pl